To Bio

Czym wyróżniają się piwa rzemieślnicze?

Home »  Bez kategorii »  Czym wyróżniają się piwa rzemieślnicze?

Czym wyróżniają się piwa rzemieślnicze?

On Styczeń 14, 2018, Posted by , In Bez kategorii, With Możliwość komentowania Czym wyróżniają się piwa rzemieślnicze? została wyłączona

Sympatycy piwa coraz częściej doceniają produkty małych browarów, czyli różnego rodzaju piwa rzemieślnicze. Warzeniem według tradycyjnych receptur zajmuje się trzechkumpli.pl oraz wiele innych małych i równie interesujących browarów.

Piwo rzemieślnicze pod bardzo wieloma względami różni się od komercyjnych piwa.555142199650_960_720(3)

Piwo rzemieślnicze różni się od komercyjnych piwa.

Piwo rzemieślnicze pod bardzo wieloma względami różni się od komercyjnych piwa wyrabianych przez duże, przemysłowe browary. Różnice zaczynają się już od samych podstaw. Piwowarzy stawiają bowiem na naturalne składniki, nie używają żadnych technik przyspieszania, dzięki czemu drożdże i inne składniki dojrzewają w swoim naturalnym tempie. W znacznym stopniu wpływa to na ostateczny smak takiego piwa.

Piwo rzemieślnicze jest dostępne w bardzo wielu rodzajach różniących się pod względem zawartości alkoholu i ekstraktu chmielowego. Dzięki temu każdy smakosz może znaleźć coś dla siebie.

Piwo rzemieślnicze – rodzaj i nazwa

Zawartość alkoholu

Pan IPAni

6%

Saisonator

12,2%

Califia

7%

American Beauty

5%

Starter

3,6%

Pils

4,4%

Misty

5,5%

Small Talk

5%

Novicius

4,5%

Native American

6,3%

Goedemorgen

6,5%

Tripadelic

8,6%

Piece of Cake

6%

Pan IPAni Double

7,7%

Szczyt Sezonu

7,5%

Blackcyl

7%

Otwarcie Sezonu

5,5%

Piwo rzemieślnicze zatem, tak jak i każde inne, może być słabsze lub mocniejsze, lżejsze lub cięższe, dokładnie tak jak wszystkie inne piwa dostępne w normalnych sklepach. Można znaleźć ponadto wiele tego rodzaju piw o nietypowych smakach czekolady, wędzonki, piernika i mnóstwa innych. Każdy z rodzajów trafi w inny gust i każdy znajduje swoich miłośników.

Comments are closed.