To Bio

Jak wyrabiana jest cegła ręcznie formowana

Home »  Bez kategorii »  Jak wyrabiana jest cegła ręcznie formowana

Jak wyrabiana jest cegła ręcznie formowana

On Październik 27, 2017, Posted by , In Bez kategorii, With Możliwość komentowania Jak wyrabiana jest cegła ręcznie formowana została wyłączona

 

Przeglądając ofertę firmy https://sklep.auroks.pl natknąłem się na zakładkę cegła ręcznie formowana. Nie sądziłem, że tak prosty budulec może być takim pięknym i osobliwym dziełem sztuki! Od razu zacząłem się zastanawiać nad procesem produkcji takiej ręcznie formowanej cegły.
Oczywiście nie ja chce ją wytwarzać, ale ciekawi mnie jak jest robiona. 1134(42)Odpaliłem więc internet, poszperałem nieco po wizytówkach producentów, forach dla budowlanych majsterkowiczów oraz pismach branżowych i o to co ustaliłem. Sama Cegła nie ma jakoś specjalnie skomplikowanej i wymyślnej konstrukcji. Składa się z podstawy, wozówki i główki. Każda ścianka ma więc odpowiednią nazwę. Oczywiście wpierw należy wydobyć surowiec. Ten jest bardzo często wydobywany tuż obok wytwórni. Glina później poddawana jest obróbkom (min. obróbce termicznej) Potem wchodzą do akcji maszyny. Ale nie w przypadku cegły ręcznie formowanej. Po odpowiednim wypaleniu i osuszeniu następuje wyrabianie odpowiedniego kształtu. Dzieje się z pomocą specjalnych form zrobionych z drewna bądź metalu. Ona nadaje całemu materiałowi odpowiedni kształt.

 

Cegła ręcznie formowana nie ma jakoś specjalnie skomplikowanej i wymyślnej konstrukcji - przypomina specjalista. 1134(41)

Cegła ręcznie formowana nie ma jakoś specjalnie skomplikowanej i wymyślnej konstrukcji.

 

Tak cegła ręcznie formowana odkładana jest na jakiś czas a później znów poddawana obróbce. Potem następuje pakowanie i ewentualny transport skąd przewożona jest już bezpośrednio do odbiorców, a więc na budowy do sklepów czy supermarketów. Cegła ręcznie formowana produkowana jest w podobny sposób, jednakże jej końcowy etap diametralnie różni się od innych.

 

Comments are closed.