To Bio

Mała architektura, czy rośliny – co lepsze jako ozdoba?

Home »  Bez kategorii »  Mała architektura, czy rośliny – co lepsze jako ozdoba?

Mała architektura, czy rośliny – co lepsze jako ozdoba?

On Styczeń 12, 2018, Posted by , In Bez kategorii, With Możliwość komentowania Mała architektura, czy rośliny – co lepsze jako ozdoba? została wyłączona

 

Wiele osób chciałoby mieć ładny ogród, jednocześnie nie każdy jest typem osoby, która lubi o niego dbać. W takim przypadku ciekawą alternatywą jest mała architektura. Niektóre obiekty ( zobacz ) mogą być równie ładną, a nawet pod pewnymi względami ładniejszą ozdobą niż rośliny. Zaletą jaką daje mała architektura jest też to, że nie wymaga ona takiego dbania o nią.

 

Mała architektura zamiast roślin?

Co prawda postawienie całkowicie na architekturę zamiast roślin według mnie nie jest najlepszym pomysłem, jednak może ona stanowić główną atrakcję, a rośliny będą tylko uzupełnieniem. Dzięki temu:

  • Mała architektura to ciekawa alternatywa dla ogrodów wypełnionych po brzegi różną roślinnością. 721126091(10)

    Mała architektura to alternatywa dla ogrodów wypełnionych po brzegi różną roślinnością.

    Zmniejsza się koszty dbania o ogród. Rośliny wymagają regularnego podlewania, podcinania, nawożenia. Mała architektura nie wymaga takich zabiegów, wystarczy utrzymać ją w czystości.

  • Łatwiej jest dbać o ogród. Na wszystkie zabiegi pielęgnacyjne związane z roślinami trzeba znaleźć czas. Oczywiście różne rzeźby też trzeba utrzymać w czystości, jednak zwykle wymaga to mniej czasu niż dbanie o ładny wygląd roślin.
  • Ogród ma bardziej „Stabilny” wygląd. Gdy na podwórku jest wiele roślin, to one każdego roku rosną. Natomiast mała architektura jest taka sama zawsze, dzięki temu wygląd ogrodu nie zmienia się tak drastycznie.

 

To są zalety małej architektury, według mnie jest to ciekawa alternatywa dla ogrodów wypełnionych po brzegi różną roślinnością. Odpowiednio zaprojektowany w tym stylu ogród może prezentować się równie pięknie.

 

Comments are closed.