To Bio

Najczęściej popełniane błędy w przypadku fug do bruku

Home »  Bez kategorii »  Najczęściej popełniane błędy w przypadku fug do bruku

Najczęściej popełniane błędy w przypadku fug do bruku

On Marzec 19, 2018, Posted by , In Bez kategorii, With Możliwość komentowania Najczęściej popełniane błędy w przypadku fug do bruku została wyłączona

Położenie kostki nie powinno ograniczać się jedynie do ułożenia materiału według naszego życzenia. Ważnym elementem jest wybór odpowiednich fug do bruku, choć http://www.abmb.net.pl zwraca również uwagę na odpowiednią technikę i przestrzeganie kilku ważnych zasad dotyczących samego kładzenia spoiny. Okazuje się, że za większością problemów związanych z wykruszaniem się lub wymywaniem przez wodę fug do bruku odpowiedzialny jest nie zły wybór spoiny, a niedbałość przy kładzeniu oraz nieprzestrzeganie okresu niezbędnego do utwardzenia zaprawy.

6221155534(13)

Fugi do bruku.

Do najczęściej popełnianych błędów w przypadku fug do bruku należą:

  • Niewłaściwa odległość między kostkami. Zbyt mała lub zbyt duża przestrzeń między poszczególnymi kostkami może sprawić, że spoina szybko ulegnie wymyciu przez wodę lub nie będzie wystarczająco trwała, szybko zacznie się kruszyć. Przyczynia się to braku stabilności położonego bruku.

  • Wybór niewłaściwej zaprawy. Fugi do bruku to morze możliwości, warto jednak upewnić się, że kupiliśmy spoinę przeznaczoną do kostek. Pamiętaj, że takie produkty są tworzone specjalnie z myślą o ochronie bruku.

  • Brak cierpliwości i zbyt szybkie rozpoczęcie użytkowania brukowanej powierzchni. Po położeniu, fugi do bruku wymagają ok. 24-godzinnego okresu utwardzenia.

 

Comments are closed.